Pravidelné aktivity - rozvrh jeseň/zima 2018

Info k aktivitám:

TROJMESAČNÉ KURZY:

Kurzy sú organizované zväčša v trojmesačných intervaloch s tým, že nové trimestre sa otvárajú v septembri, januári a apríli. Na kurzy je potrebné vopred sa prihlásiť. Prihlasovanie je možné aj v priebehu trimestra, informáciu o možnom nástupe Vám dá lektor daného kurzu. 


Angličtina pre deti hrou

Hravá angličtina ja určená pre deti od 3 do 6 rokov bez aktívnej spoluúčasti rodiča na hodine. Deťom je prezentovaná prostredníctvom piesní, hier, riekaniek či iných aktivít, čím je zabezpečený prirodzený a nenútený spôsob výučby. Časté striedanie zaujímavých aktivít zabezpečuje udržanie detskej pozornosti počas celej hodiny. 

kontakt na lektora: silviakov@gmail.com


HOPSASA - pohybové hry

Pohybovo tanečné hry pre deti plné zábavy, riekaniek, pesničiek, tancov v sprievode rodiča alebo inej dospelej osoby vhodné pre deti od 1 roka.  Hry sú zamerané na správny psychmotorický vývin dieťaťa, na rozvoj rovnováhy, koordinácie, jemnej a hrubej motoriky, orientačných schopností či rytmickosti. Podporujú schopnosť dieťaťa pracovať v kolektíve a socializujú nielen dieťatko ;-)

kontakt na lektora: v.lesickova@gmail.com

Hráme sa na škôlku

Kurz "Hráme sa na škôlku" je určený pre detičky vo veku cca od 2,5 roka do 6 rokov. Je to adaptačný program, kde si deti v malej skupinke (6-8 deti) trénujú prvé odlúčenie od rodičov a pripravujú sa na škôlkársky režim. Budeme sa spolu hrať, papať, tvoriť a spoznávať veľa krásnych nových vecí aj s pomocou montessori materiálu. Pre deti je zabezpečený pitný režim a desiata (ovocie a zelenina).

kontakt na lektora: moninka@gmail.com 

Príprava na pôrod a materstvo 

Dozviete sa všetky potrebné informácie o pôrode, dojčení, starostlivosti o bábätko, základné hmaty pri masáži bábätka, naučíte sa správne dýchať, tlačiť a relaxovať. Špeciálna hodina bude venovaná sprievodnej osobe pri pôrode. Kurz je vhodný najmä pre prvorodičky, ale určite sa niečo nové dozvedia aj viacrodičky cca od 20 týždňa tehotenstva. 

kontakt na lektora: jkmrackova@gmail.com


Angličtina pre všetkých

Dielničky


JEDNORÁZOVÉ VSTUPY:  

Joga:  prihlasovanie sa cez FB prostredníctvom skupiny Hathajoga Malinovo

Rozprávkové čítanie:  Kde bolo tam bolo, bolo raz jedno rozprávkové čítanie pre detičky od 0 do 7 rokov... Stretnutia sú zamerané na motivovanie detí čo najviac čítať a prehlbovať tak lásku ku knihám. Motivovať deti k čítaniu je niekedy náročné, deti sú neposedné, chcú sa hrať. No toto všetko sa dá skĺbiť s hravým kolektívnym čítaním. Čítanie samotné trvá 20 až 30 minút a ďalšiu pol hodinku sa o prečítanej knižke rozprávame, hráme sa a deti kreslia obrázky súvisiace s ňou. 

Vstup: voľný

Herňa: bez nutnosti prihlásiť sa 

  
Na navštevovanie kurzov nie je potrebné byť členom centra.